מאות השתתפו בשני מרוצים שנערכו בסוף השבוע האחרון לזכרם של תושבי עמק חפר: מרוץ בית יצחק החמישי לזכרו של שי עופר ז"ל ומרוץ אמץ הראשון לזכרו של אביב זהר ז"ל. שני המרוצים נערכו ביוזמת היישובים, בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית עמק חפר ובתמיכתה.

 

המרוץ בבית יצחק. צילום: עמית עופר

כ-500 רצים השתתפו במרוץ בית יצחק החמישי, לזכרו של שי עופר ז"ל, יליד בית יצחק, שנערך ביום שישי 5.10. "ב-19/3/2015 חזר שי מהעבודה, אמר לחבריו 'אני יוצא לריצה וכבר חוזר' – ולא חזר", סיפרה אמו של שי, אוולין. "במהלך הריצה במתקן ספורט סמוך לביתו, נדם ליבו לעולמים. שי היה בן 25 במותו והמרוץ מוקדש לזכרו".
במרוץ השתתפו ילדים (כולל נבחרת מבית החינוך בית יצחק), בני נוער ומבוגרים שרצו למרחקים של 2 ק"מ, 5 ק"מ ו-10 ק"מ. בנוסף נערך מקצה של 300 מטר לילדים קטנים.

 

המרוץ בבית יצחק. צילום: עמית עופר

בסיום המרוץ חולקו גביעים ומדליות למנצחים בכל קטגוריה על ידי אבלין וישראל, הוריו של שי עופר ז"ל, ראש המועצה האזורית עמק חפר וסגנו, ויו"ר הוועד המקומי בית יצחק-שער חפר הרצל חסון.
האווירה, הסדר והארגון היו מעולים, בסיוע מתנדבים מבית יצחק שתרמו לכך רבות ובראשם אילן שחר, יו"ר ועדת הספורט של הוועד המקומי, ואורן בלום מבית יצחק.

למחרת, ביום שבת (6.10), התקיים מרוץ אמץ הראשון לזכרו של אביב זוהר ז"ל. אביב, בן כפר ויתקין ותושב גבעת חיים איחוד, היה מאמן קבוצות ריצה אהוב ומשמעותי בעמק חפר. במרץ האחרון יצא לריצה בשדות גבעת חיים ולקה בדום לב. הוא היה בן 56 במותו.
במרוץ, שהיה מאורגן למופת, השתתפו כ-250 רצים מכל רחבי עמק חפר, שרצו במקצה תחרותי באורך 5 ק"מ ומקצה משפחות וילדים באורך 1.2 ק"מ. 
"האווירה הייתה מאוד משפחתית ואינטימית, והשאיפה כעת היא להפוך את המרוץ למסורת שנתית", אמר אור קרטיס, שיזם את המרוץ.