נבחרות הרובוטיקה של עמק חפר מתחרות בתוכנית הרובוטיקה הבינלאומית FIRST לשנת 2019. המשימה: בניית רובוט שיעביר מִטְעָנִים לחללית.
 

ראשת מועצת עמק חפר וחברים בנבחרת הרובוטיקה בנעורים, באירוע הפתיחה של תוכנית FIRST

ראשת המועצה עם חברי נבחרת הרובוטיקה בכפר הנוער הדסה-נעורים, במוצ"ש


נבחרות הרובוטיקה של עמק חפר קיבלו במוצ"ש האחרון, בשידור חי מניו המפשייר ארה"ב- ביחד עם מאות קבוצות נוספות בארץ ובעולם - את משימת הפתיחה לשנת 2019 של תוכנית FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) הבינלאומית.
בעמק חפר פועלות שתי נבחרות רובוטיקה: מועדון הרובוטיקה עמק חפר, הכולל שלוש קבוצות של תלמידות ותלמידי תיכונים בעמק, בטווחי גילאים של ח'-י"ב; ונבחרת כפר הנוער הדסה-נעורים, XO, המורכבת מתלמידי ט'-י"ב מהכפר. 
שתי הנבחרות השתתפו בשנה שעברה בתחרות העולמית (2018), שנערכה ביוסטון, והתמודדו מול כמאה קבוצות ואלפי משתתפים מכל העולם. מועדון הרובוטיקה של עמק חפר, הפועל כבר 12 שנה, הגיע במהלכן להישגים רבים, ששיאם היה מקום חמישי בעולם בשנת 2017. נבחרת הדסה-נעורים, שהשתתפה לראשונה בתחרות בשנת 2018, זכתה בה בתואר "הרוקי העולמי".

חברי מועדון הרובוטיקה עמק חפר

חברי מועדון הרובוטיקה עמק חפר מקבלים את המשימה החדשה


המשימה שקיבלו נבחרות הרובוטיקה השנה: בניית רובוט (על פני שישה שבועות) שיכול להעביר מִטְעָנִים (שידמו כדורים) מרכב חלל לתוך פתחים שונים בחללית. התחרויות - המקומיות, הארציות והבינלאומיות - של ארגון FIRST יכללו משחקים שבהם יתמודדו אלה מול אלה שניים או שלושה רובוטים מכל קבוצה. 
התחרות הארצית תיערך באפריל בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. הנבחרות הזוכות בה ישתתפו בתחרות העולמית שתתקיים בחופשת הפסח בדטרויט, ארצות הברית.
תוכנית FIRST משלבת לימודי תוכנה, מכניקה, אלקטרוניקה, פיסיקה, עיצוב וייצור ביחד עם רכישת כישורים חשובים כמו לימודי עבודת צוות, יצירתיות, ראייה מערכתית ותרומה לקהילה. מכלול מרכיבים אלה מכין את התלמידות והתלמידים אל עולם העתיד, ומאפשר להם להגיע מוכנים ומנוסים יותר לעולמות טכנולוגיים שאליהם ייחשפו בצבא, בלימודים האקדמיים ובעולם התעסוקה.
ראשת מועצת עמק חפר, ד"ר גלית שאול, שהשתתפה באירוע הפתיחה בהדסה-נעורים, אמרה כי "לצד הערכים הלימודיים המשמעותיים, אני רואה חשיבות קהילתית רבה בתוכנית הזו, שכן חלק ניכר ממנה מושתת על מתנדבים: מנטורים, ספונסרים, מלווים, שופטים ומתנדבים נוספים מהאזור הלוקחים חלק באירועי השיא ובתחרויות. זו דוגמה נהדרת לתרומה משמעותית של הקהילה, ולחינוך למצוינות ולערכים. אני מאחלת בהצלחה רבה לכל חברות וחברי הנבחרת, הממלאים את ליבנו בגאווה גדולה, ומודה לכל המתנדבים והתורמים לפרויקט חשוב זה".