כ2500 בני נוער הגיעו לראות את אירוע הזיכרון המרכזי לשואה ולגבורה, שהתקיים באולם התרבות בעין החורש, ועסק בתרומתם של השורדים למועצה בתחומים של חינוך, קהילה, אמנות, חברה, כלכלה, וספורט.

 

צבי גיל וגלית שאול
 ראשת המועצה עם ניצול השואה צבי גיל

באירוע הזיכרון שנעל את אירועי יום השואה והגבורה במועצה האזורית עמק חפר, השתתף גם ניצול השואה צבי גיל, ממייסדי הטלוויזיה הישראלית, שנמנה עם מנסחי "מנשר הניצולים". גיל, מקדיש את חייו לנושאים שבהם עסק הערב: צמיחה מכאב, תיעוד, הנצחה ויצירה. הוא הקריא קטע קצר מהמנשר וסיפר את סיפור המשפחתי הקשה מהמלחמה. 

תלמידים על הבמה באירוע זיכרון ליום השואה


מדובר באירוע מסורתי, אותו מעלים מדי שנה בני הנוער משלושת התיכונים בעמק, כשערכו המרכזי הוא השרשרת הבין דורית, והעברת נר הזיכרון מדור לדור. 
ראשת המועצה ד"ר גלית שאול שפתחה את האירוע אמרה: "ביום השואה אנו זוכרים את ששת המיליונים שנספו במלחמה, ומחבקים את השורדות השורדים, שמספרם הולך ומצטמצם". לאור הסיפורים הקשים על מצבם של שורדי השואה ברחבי הארץ, התחייבה שאול לדאוג לשורדי השואה המתגוררים בעמק, ודיברה על החשיבות לעסוק בתרומתם ובעשייתם: "אנחנו מתחייבים לזכור ולא לשכוח. המסר שלנו הוא מסר בריא של חוזק, לא של הפחדה או פחד. מסר של יצירה, של עשייה ושל מנהיגות. זה קורה ויקרה דרך המצוינות שלנו בחינוך, ובאמצעות ההשתלבות עמק חפר בחוד החנית של העשייה והלימוד בישראל".

כ-250 ניצולות וניצולי שואה תושבי עמק חפר משתתפים כיום בפעילויות המועצה המיועדות להם. 
לחצו לקריאה >>