21.8.19

המועצה האזורית עמק חפר החלה להפעיל בתחומה את תוכנית "שווים בספורט"; התוכנית החדשנית, שהחלה כפיילוט בחמש רשויות בלבד - ארבע ערים ומועצת עמק חפר, נועדה לאפשר לאנשים עם מוגבלות להשתתף בפעילות גופנית מותאמת וקבועה בקרבת מגוריהם.

 

שווים בספורט

      יריב נחמן בלולו, סגן אלוף הארץ בגלישת גלים לאנשים עם מוגבלות,
ואלוף הארץ לנוער בגלישת גלים אופק גלילי

התוכנית מיועדת למבוגרים ובני נוער (מעל גיל 15) עם מוגבלות (פיזית, קוגניטיבית, נפשית, חושית או תקשורתית). לכל משתתף ומשתתפת בתוכנית תותאם פעילות גופנית קבועה, עממית ו/או תחרותית, במגוון דרכים: שילוב מותאם בקבוצה קיימת הפתוחה לכלל הציבור, פתיחת קבוצות ייעודיות לאנשים עם מוגבלויות, פתיחת קבוצה משותפת לאנשים עם וללא מוגבלות, ופעילות ספורטיבית פרטנית בליווי פרטנרים מהישוב.
בישיבת הפתיחה של ועדת ההיגוי של "שווים בספורט", שנערכה השבוע, השתתפו ראשת המועצה ד"ר גלית שאול סגניה חיזקי סיבק ויעריב, מנהל מחלקת הספורט פיליפ סימון ובכירים נוספים במועצה, תושבות ותושבים מהעמק, ונציגים מהמוסדות הלוקחים חלק בתוכנית: משרד התרבות והספורט, ג'וינט ישראל וההתאחדות הישראלית לספורט נכים.

ישיבה
ישיבת הפתיחה של ועדת ההיגוי של "שווים בספורט"

לדברי ראשת המועצה ד"ר גלית שאול "עמק חפר הוא עמק של ספורט. התושבות והתושבים בעמק עושים, חיים ונושמים ספורט. לכולם בעמק מגיע להיות חלק מהפעילות הספורטיבית הענפה, ובוודאי לאנשים בעלי מוגבלויות, שעשייה ספורטיבית מיטיבה עמם ומקלה עליהם.
לכן היה לנו ברור שאנחנו צריכים לקיים כאן את 'שווים בספורט'. בכלל, התוכנית הזו מתאימה מאוד לערכי הקהילה שלנו: היא משלבת מתנדבים, וכוללת קבוצות שבהם מתאמנים יחדיו גברים ונשים עם ובלי מוגבלויות. בכך, היא מאפשרת היכרויות חדשות, ומדגישה ערכים של נתינה, שיתוף פעולה וקבלת השונה".  
רכזת התוכנית במחלקת הספורט, גליה לובל, הציגה את מרכיבי התוכנית וכן פעילות שכבר החלה במסגרתה: קבוצת ריצה ברופין, הנערכת בימי ג' ב 17:30. בנוסף, בקרוב תיפתח קבוצת שחייה בבית יצחק בשעות הערב לאנשים עם וללא מוגבלות פיזית. לדברי לובל "לכל אדם שיפנה אלינו  ננסה להתאים פעילות קבועה על פי רצונו ויכולתו".

מי שמעוניין להצטרף כפרטנר, כמתנדב או כספורטאי מוזמן לפנות אל גליה לובל
055-9518303, אימייל galia@hefer.org.il