מאות צבי ים, בקעו לאחרונה בחוות ההדגרה בשמורת הטבע חוף גדור. 

 

צב

 

צבי הים נמצאים בסכנת הכחדה ואחוזי ההשרדות לבגרות מינית נמוכים מאוד.  כדי להגן על צבי הים ולעודד את התרבותם פועלים ברשות הטבע והגנים להגן על ההטלות בחופי הים, ולסייע עד כמה שניתן בתהליך ההתרבות. 
מי שמחפש אטרקציה ייחודית בחוף הים, כדי לקנח החופש הגדול בחוויה משמעותית, יכול להצטרף לסיורי פתיחת קן בין חוף מכמורת לשמורת חוף גדור בתיאום מול רט"ג. 
ראשת המועצה האזורית עמק חפר ד"ר גלית שאול, הצטרפה לאירוע פתיחת קן חגיגי בחוות ההדגרה בחוף גדור, שם יצא אל הים צב קטן אחרי שבקע מהביצה לפני מספר ימים ושהה בקן. 
הצבים הקטנים נחשבים למזון אטרקטיבי עבור חיות רבות: אחרי שהביצים נשמרות ושורדות את איומי הטרף מצד שועלים המצויים שאוהבים לזלול את קיני הצבים בהם מוחבאות הביצים העשירות בחלבון, הצבים הקטנים צריכים לשרוד את סרטני החולות שאוהבים להכניס אותם למחילות שלהם וליהנות מסעודה טעימה, ואת השחפים שאוהבים לאכול את הצבים הצעירים. הצבים הקטנים גם צריכים לשרוד את הכרישים, הטונות, דגי החרב, הפלמידות ודגים רבים אחרים אשר ניזונים  מאבקועי צבי הים. 
מלבד האיומים הטבעיים בשרשרת המזון הטבעית גם בני האדם, מהווים עבור הצבים סכנה גדולה. אחרי שבשנות השלטון הבריטי בישראל, נהגו לצוד כ-2000 צבים ירוקים בשנה, במשך 30 שנה, עבור הכנת מרק צבים שנחשב אז למעדן בממלכה, נשארו בישראל עשרות בודדות של צבות נקבות מתרבות. 

 

אחרי הבריטים הגיעו שינויים אחרים נוספים בחופי הים, שהמשיכו לדלדל את אוכלוסיית הצבים: בניית מרינות, כמויות אשפה גדולות, והשימוש המוגזם בפלסטיק, נוסיף לזה את רשתות הדייג, הנסיעה בחופים, ושקית הניילון שהצבים טועים לחשוב שהן המזון שלהם ועלולים למות מהתזונה הלקויה. 
כדי להגביר את סיכוי הצבים לשרוד ולשנות את מאזן האימה, במהלך עונת הטלה שמתקיימת בין חודש מאי לחודש אוגוסט, פקחי רשות הטבע והגנים, סורקים את החופים ומחפשים עקבות של צבות ים, במטרה לאתר את הקינים ולהעתיק אותם לחוות ההטלה, שם הקינים נחפרים בדומה למקור  במקום מוגן ומגודר, בו שומרים עליהם במשך חודשיים עד להגחה טבעית. עוקבים אחרי כמות הביצים שבקעו, ולאחר מספר ימים מהבקיעה פותחים את הקן ואם יש צבים שלא הצליחו לצאת בכוחות עצמם עוזרים להם לטפס ולצאת לים הגדול.