המועצה ערכה בשבוע שעבר תרגיל ששילב כוחות רבים ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים – להתמודדות עם פשיעה בעמק חפר.

אנשי ביטחון

התרגיל נוהל מחדר בקרה, מבצעים ושליטה, שהוקם באפיקי עמק חפר, ותיאם בין הגורמים הרבים שהשתתפו בו: אנשי הביטחון של המועצה בראשותו של קב"ט המועצה יהודה בן עזרא, כוחות מג"ב, שוטרים אשכוליים, מג״ב, תחנת שדות, מתנדבים מבסיס יכון ומכיתת הכוננות המועצתית, רשות הטבע והגנים, הסיירת החקלאית והסיירת הירוקה.

בתרגיל לקחו חלק גם הרבשי"ם של אחיטוב, אמץ, גן יאשיה והמעפיל. אורלי קינן מגבעת חיים מאוחד, חובשת רפואת חירום ונהגת אמבולנס, העניקה חיפוי רפואי. את תפקיד ״החוליה״ ביצעו רב"ש גן יאשיה בשיתוף עם מתנדב מכיתת הכוננות המועצתית.

ראשת המועצה ד"ר גלית שאול, סגנה חיזקי סיבק ומנכ"ל אפיקי עמק חפר צביקה גרבר שהו בחדר הבקרה ועקבו מקרוב אחרי השילוב בין הכוחות, והשימוש באמצעים כמו רחפן עם אמצעי ראיית לילה (שנידבה חברת בנדא טכנולוגיות מפארק התעשיות עמק חפר) ומצלמות הניצבות בשטח.
התרגיל הינו יוזמה של ליאור ארזי מהסיירת החקלאית עמק חפר ויהודה בן עזרא, קב"ט המועצה. לדברי בן עזרא: "התרגיל נועד לשפר את התיאום בין הגורמים השונים, במהלכי ביטחון מורכבים בשטח בזמן אמת. ולבחון את שילוב המערכות הטכנולוגיות בלחימה מול הפשיעה. היה תרגיל מוצלח מאוד, שהאיר גם נקודות ולקחים שאנו רוצים לשפר".
בנוסף לכך, ביום חמישי האחרון נפגשו ראשת המועצה ד"ר גלית שאול, סגנה חיזקי סיבק וקב"ט המועצה יהודה בן עזרא עם מפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי ובכירים נוספים במג"ב.
הפגישה עסקה בסוגיות ביטחוניות שונות במרחב הכפרי, ובשיפור המענה הביטחוני בקו התפר, הגובל ביישובי מזרח העמק. לדברי ראשת המועצה: "מזה חודשים שהמצב בקו התפר מסוכן ובלתי נסבל. השערים הפתוחים והפרצות בגדר מאפשרים מעבר פלסטינים ללא בקרה, ניטור ושליטה. פניתי כבר לפני כמה חודשים לראש הממשלה, בבקשה להציב כוחות צה"ל בשערים על מנת לבדוק את הנכנסים והיוצאים, ולהשיב את השקט והביטחון ליישובי קו התפר. לצערי הדבר עוד לא קרה, לפחות לא באזורנו. נמשיך לדרוש זאת ובמקביל לשפר את היכולות הביטחוניות, בשיתוף פעולה עם גורמים שונים ובראשם משמר הגבול".