ראשת המועצה חתמה על אמנת "קחו איתכם את הזבל" לצמצום האשפה המושלכת במרחב הציבורי והגברת האכיפה נגד המזהמים.

בכך עמק חפר היא המועצה האזורית הראשונה בישראל שחותמת על האמנה (ואחת הראשונות בארץ בכלל), אשר כוללת שני מרכיבים מרכזיים: הראשון – הגברת פעילות החינוך וההסברה של הרשות בכל הנוגע לשמירה על הניקיון והסביבה. השני: אכיפה מוגברת ואפקטיבית נגד משליכי פסולת. 
בטקס מצומצם שהתקיים בחוות הנוי, באוויר הפתוח ועל פי הנחיות, לקחו חלק בין היתר שר החקלאות ופיתוח הכפר אלון שוסטר, פרופ' מיכל ציון, יו"ר עמותת "קחו איתכם את הזבל", ראשת המועצה ד"ר גלית שאול וסגנה חיזקי סיבק, ודבורה יונאי, תושבת מכמורת, שיזמה את החיבור בין העמותה והמועצה. 

 


שר החקלאות אמר: "אני מברך על מיזם 'קחו אתכם את הזבל' אשר מקדם בראשיתו אחריות אישית. לתושבי ישראל מגיע לחיות בסביבה בריאה בטוחה ומקיימת ובמקרה זה הבחירה נמצאת בידיים שלנו. אל לנו לבזבז את השטחים הפתוחים המעטים שנותרו לרשותנו על מטמונת אשפה".
ראשת המועצה ד"ר גלית שאול: "לצערי אנחנו מתמודדים, כמו בכל הארץ, עם תופעה של השלכת זבל על ידי מטיילים ומבקרים שמגיעים לעמק, ונאלצים לשלם מיליוני ש"ח בשנה מכספי הארנונה על מנת לנקות את החופים ואת אתרי התיירות. יותר מכל, נדרשת כאן אחריות אישית של כל אחת ואחד. לכן ההסברה חשובה כל כך. לצד זאת, נגביר אכיפה כדי שיהיה ברור: בעמק חפר לא מלכלכים". 
פרופ' מיכל ציון: "עמק חפר היא המועצה האזורית הראשונה בישראל שמצטרפת למיזם, שפועל למיגור הפסולת במרחב הציבורי, ואחריה תצטרפנה עוד מועצות אזוריות רבות. אין לי ספק כי הצעירים האיכותיים של המועצה האזורית עמק חפר יהיו ראש החץ במיגור תופעת הזבל ברשות הרבים".
באירוע השתתפו גם עומר סובול, מנהל אגף התפעול במועצה, אבירם בוצר, מנהל מחלקת איכות סביבה וקיימות ורז אליה, מנהל החווה הלימודית בחוות הנוי.