בטקס שנערך אמש בבית הנשיא, אירח נשיא המדינה יצחק הרצוג את ראשות וראשי הרשויות והמועצות הזוכות באותות המצטיינים במיחזור, לרגל יום המחזור של ישראל. 

 


צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

 

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, ומנכ״ל תאגיד מחזור האריזות ״תמיר״, רני איידלר, העניקו את אותות ״הרשות הממחזרת״ לראשי הרשויות אשר תושביהן מובילים במיחזור האריזות בישראל לשנת 2021, ובהן מועצת עמק חפר, שזכתה שוב כמובילה מבין הרשויות האזוריות: זוהי השנה הרביעית שבה המועצה מובילה בתחום זה, והשלישית שבה היא זוכה באות מבית הנשיא.
על פי נתוני תאגיד המחזור תמיר, נאספים במועצה כ-1,590 גרם אריזות מדי שבוע למשק בית!

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר כי "האחריות לשימור ולקיום העולם שלנו, היא של כל אחד ואחת. המיחזור מתחיל תמיד, תמיד, כפעולה של היחיד. בבית הפרטי, במשרד, בעבודה ובחופשה. לא הכל ניתן להפקיד בידי המנהיגים, הממשלות או התאגידים הגדולים. בידינו – בידי האזרחים והאזרחיות כולם – לעשות לא מעט כדי לצמצם את הסכנות״.

ראשת המועצה ד"ר גלית שאול הזמינה לקבל עימה את האות שני בני נוער מהעמק - מאיה דביר מכפר ויתקין, תלמידת בית הספר כפר ויתקין, ורהב דריימן מכפר חיים, תלמיד קריית החינוך ע"ש בן גוריון (רופין). 

“זוהי גאווה גדולה עבורנו להיות המועצה האזורית הממחזרת ביותר בישראל, זו השנה הרביעית ברציפות", אמרה שאול. "ההישג הזה מגיע בזכות השקעה מועצתית גדולה במשך שנים ארוכות בנושאי סביבה בכלל וחינוך סביבתי בפרט, ובזכות מחויבות אמיתית של תושבינו לנושאי הקיימות  
בישראל, ובעולם כולו, אנו נמצאים כיום בשלב מכריע אל מול משבר האקלים, ויש עוד דרך ארוכה לעשות על מנת לעמוד ביעדים הנדרשים. הבאתי עמי בני נוער היום, כי הם העתיד שלנו ושל העולם כולו; הם מבינים טוב מכולם את המשבר שבו אנו נמצאים, והם אלה שיובילו את השינוי המתבקש כל כך למען עתיד טוב, ירוק ובטוח יותר".

בטקס השתתפו גם סגן ראשת המועצה חיזקי סיבק, עוזר ראשת המועצה אלדד גוטלון, מנהל אגף התפעול עומר סובול, מנהל מחלקת איכות סביבה וקיימות אבירם בוצר, שמרית בשן רכזת פסולת ומחזור, תמר זרזר, רכזת חינוך, קיימות וקהילה, איציק עובד וגל גוילי מפקחי המחלקה.

תודה לאנשי אגף התפעול ואיכות הסביבה במועצה שעושים לילות כימים למען המשימה החשובה!