6.7.2020

 

תושבות ותושבים יקרים,

בעקבות שביתת איגוד העובדים הסוציאליים הארצי, וכמו בכלל הרשויות בארץ - החל ממחר (שני 6.7.2020) לא יהיה מענה ולא תתקיים קבלת קהל באגף הרווחה והשירותים החברתיים במועצה עד להודעה חדשה.
העו"סים שובתים למען זכויותיהם, ובשביל הזכות של כולנו לקבל שירות הולם.
כולנו תקווה כי הנושא יוסדר במהירות, והעוס"ים יוכלו לשוב לעבודה בתנאים משופרים.
 
האגף לשרותים חברתיים פועל למען רווחתם האישית והחברתית של כל תושבי המועצה, בכל מעגלי החיים מלידה עד זקנה. כל תושב זכאי להסתייע בשרותי האגף בהתאם למדיניות המועצה, הנחיות משרד הרווחה וחוקי המדינה. 
 
האגף לשירותים חברתיים פועל לצמצום המצוקה והגדלת משאבי התמודדות של הפרט המשפחה והקהילה וזאת באמצעות מתן שירותים מקצועיים ומיומנים בתחומי האבחון, טיפול ושיקום במגוון דרכי התערבות ובשיטות העבודה השונות של העבודה הסוציאלית – פרטנית, קבוצתית וקהילתית.
 
האגף משרת אוכלוסיות שונות בשלבים ומצבים שונים של מעגל החיים תוך מתן העדפה לאוכלוסיות פגיעות בתחומים של ילד ונוער, משפחה, זקנה, צרכים מיוחדים, שיקום, בעיות תעסוקה, אבטלה, התמכרויות, התנדבות, בעיות בריאותיות ומעורבות קהילתית.
 
האגף פועל על פי חלוקה גיאוגרפית. לכל ישוב במועצה ישנו עובד סוציאלי המהווה כתובת ראשונה לכל פניה הן מהתושבים והן ממוסדות היישוב. כמו כן העובד הסוציאלי מאתר ויוזם התערבויות פרטניות או קהילתית. השרות לתושב מתבצע באמצעות העו"ס היישובי ובאמצעות יצירת מארג של שותפויות (שירותים ממשלתיים ומועצתיים, תושבים, מגזר שלישי ועסקי) לשם פיתוח תוכניות ומענים רחבים למניעה וטיפול. 
 
השרות ניתן באגף הרווחה במועצה או ביישוב.