לראשונה: ארבע נשים צפויות לכהן בהנהלת המועצה הדתית

מליאת מועצת עמק חפר אישרה את כהונתן של ארבע חברות בהנהלת המועצה הדתית - מתוך תשעה חברים, ומשקיף.


מימין- מלי תירם, אוסנת סבח, אורית הראל, טלי אטיאס

מליאת מועצת עמק חפר אישרה את כהונתן של ארבע חברות בהנהלת המועצה הדתית - מתוך תשעה חברים, ומשקיף | זהו ייצוג נשי יחסי חסר תקדים במועצות דתיות בארץ | ראשת המועצה, ד"ר גלית שאול, שהובילה את המהלך: "יצרנו תקדים חשוב"
מליאת המועצה האזורית עמק חפר אישרה בשבוע שעבר את חברי הנהלת המועצה הדתית לקדנציה זו. ראשת המועצה, ד"ר גלית שאול, הובילה לכך שבהנהלת המועצה הדתית יכהנו ארבע נשים מתוך תשעה חברים (ומשקיף). זהו ייצוג נשי יחסי חסר-תקדים במועצות דתיות. 
לדברי שאול "השוויון המגדרי חשוב בכל התחומים, ואני אמשיך לפעול למענו בכל מקום שהוא נדרש. במקרה הזה, אני מאמינה שיצרנו תקדים חשוב". 
הנשים שיכהנו במועצה הדתית הן אורית הראל מאביחיל, מלי תירם מבת חפר, אוסנת סבח מאחיטוב וטל אטיאס מכפר הרא״ה.
מתנועת נאמני תורה ועבודה, הפועלת לייצוג הולם לאוכלוסיות שונות בשירותי דת, מסרו: "אנו מברכים את ראשת מועצת עמק חפר, ד"ר גלית שאול, ואת מליאת המועצה, על התקדים של מינוי ארבע נשים מתוך תשעה חברים להנהלת המועצה הדתית. זהו פרי ראשון של המאמץ המשותף לנו, לארגון 'קולך' וארגונים נוספים שהביא לשריון של כשליש נשים לפחות בכל הרכב מועצה דתית לאחר הבחירות לרשויות המקומיות. מקומן של נשים במועצות הדתיות הינו קריטי על מנת לספק שירותי דת הולמים לכלל הציבור. אנו מצפים ומקווים שעמק חפר תהיה המודל לשאר הרשויות המקומיות להביא לייצוג הולם לנשים בהרכבי המועצות הדתיות ברחבי הארץ".
יצוין כי מינויים הסופי של חברות וחברי הנהלת המועצה הדתית דורש אישור מהמשרד לשירותי דת.